Nästa artikel
      
    
  Premium Hon blev polis som 23-åring, är medlem i föreningen Mensa och har tre olika universitetsexamina. Nu är Erika Malmberg vd för det snabbväxande it-bolaget Intechrity som använder sig av ett npf-anpassat arbetssätt. 
      På ytan verkar Intechrity vara ett vanligt framgångsrikt företag. Verksamheten är en del av den större it-koncernen Combined Excellence och går ut på att hjälpa bolag med olika dataskyddsfrågor. De senaste åren har Intechrity vuxit snabbt och gått från två till elva anställda. Men det som gör bolaget unikt är inte framgången utan dess inkluderande organisation och arbetssätt, inte minst med fokus på neuropsykiatriska diagnoser. Personalstyrkan är utspridd på sex orter runt o
          Annons
          
    
          
        
          Populärt innehåll idag
- Nytt vårdstöd ska korta adhd-kön till vuxenpsykiatrin
- Behandling med bumetanid kan vara fördelaktig för vissa barn med autism – enligt unik svensk studie: "Ett värdefullt framsteg"
- Intryckskänslighet vid autism – 7 intressanta lästips
- Ny forskning om svårbedömda grupparbeten – kan blyghet tolkas som okunskap?
- Hon löste gåtan "Sveriges farligaste kvinna"
- Så här funkar WISC-testet
- Autismens historia del 3: Leo Kanner
