Läs mer om SITS här: https://sits.nu/
När: torsdagen den 22:e september 2022, klockan 19.00, 60 minuter inklusive frågestund
Hur: Via mötesplattformen Zoom.
Gratis för Special Nest prenumeranter. Icke prenumeranter: 150 kr.
För vem: lärare, talpedagoger, specialpedagoger med särskilt intresse för tal och språk, speciallärare med specialisering språk-, läs- och skrivutveckling/språkstörning samt logopeder, men alla som är intresserade är välkomna att delta
Anmälan som prenumerant: Mejla live@specialnest.se ditt intresse, samt vilken mejl du har som inloggning till Special Nest så skickar vi en inloggningslänk och instruktioner till dig.
Anmälan som ickeprenumerant: Mejla live@specialnest.se ditt intresse och skriv att du önskar deltar som icke-prenumerant så skickar vi swishnummer/postgironummer samt en inloggningslänk och instruktioner till dig.
Obs! Anmäl dig så snart som möjligt då platserna är begränsade. Sista anmälningsdag är onsdagen den 21 september 2022.
Liknande innehåll
Populärt innehåll idag
- Hyperlexi vid autism: En förbryllande fallenhet för läsning
- 7 lästips om socialt samspel vid autism
- Så här funkar WISC-testet
- Ny mottagning ska ge bättre vård vid autism och psykisk ohälsa
- Dopamin – nyckelspelaren i hjärnans belöningssystem
- Stimmande – ett sätt att bearbeta känslor
- Mentalisering – att se sig själv utifrån och andra inifrån